Test wyciskarki – model Angel Juicer 8500S

Cechy jakie wyróżniają wyciskarkę Angel Juicer 8500S to przede wszystkim wydajność, efektywność pracy oraz niebanalna konstrukcja obudowy i panelu sterującego. Różni się od poprzednich modeli producenta, jest bardziej przemyślana i funkcjonalna, a do tego zastosowano materiały ze stali chirurgicznej do jej budowy.

Zmieniło to radykalnie wygląd wyciskarki, nadało jej elegancki design oraz zapewniło pełną sterylność w przygotowaniu posiłków. Angel Juicer 8500S zdecydowanie odznacza się na tle innych modeli dbałością o wykonanie detali całej konstrukcji i unikalnym podejściem do rozwiązań praktycznych w procesie wyciskania. W obudowie znajduje się bardzo mocne i wytrzymałe „serce” wyciskarki, czyli silnik o mocy 180 W, co jest bardzo dobrym parametrem technicznym, zapewniającym moc i skuteczność przy wyciskaniu nawet najtwardszych warzyw czy orzechów.

Proces wyciskania oparty jest na schemacie dwóch wałków ślimakowych, wykonanych ze stali nierdzewnej, dzięki czemu jest możliwe mielenie i wyciskanie soku niemal ze wszystkich produktów jakie są możliwe do przetworzenia. Możemy w tym modelu wyciskarki uzyskać sok z roślin liściastych, ziół i traw pszenicznych, orzechów i twardych warzyw. W przeciwieństwie do sokowirówek, wyciskarka pracuje na wolnych obrotach, więc nie nagrzewa się w czasie pracy. Dzięki temu w procesie pozyskiwania cennych składników odżywczych nie dochodzi do ich utraty i utleniania.

działanie wyciskarki Angel Praca wyciskarki Angel Juicer 8500S ma ciekawe rozwiązanie poszczególnych etapów pracy, czego efektem jest uzyskanie niemal suchej pulpy z warzyw i owoców, więc możemy mieć pewność maksymalnego wykorzystania składników jakie użyliśmy na sok. Sok w wyciskarce jest pozyskiwany nie tylko z miąższu, ale i ze skórki owoców i ich włókien, więc wszystkie enzymy w niej zawarte są bezpiecznie przetłaczane do soku. Widać więc, że jej konstrukcja i forma pracy pozwala na maksimum wydajności i pozyskiwanie soku w bardzo dobrej jakości. Konstruktorzy zadbali także o poziom bezpieczeństwa użytkowników i wyposażyli urządzenie o kilka szczegółów, które to bezpieczeństwo zwiększają.

Wyciskarka posiada bezpiecznik termiczny, który automatycznie wyłącza silnik w momencie jego przegrzania. Do tego w momencie blokady mechanizmu przez użyty składnik, następuje uruchomienie biegu wstecznego, co pozwala na szybka likwidację przerwy w pracy. Obudowa jest mocna i wytrzymała, odporna na szybkie zużycie i trwałe zabrudzenia. Materiały użyte do jej budowy są bezpieczne dla użytkowników i dla środowiska, neutralne biologicznie i dla naszego zdrowia. Posiadają bardzo prosty mechanizm rozkładania na części, mycia i ponownego złożenia, co zajmuje tylko kilka chwil. W trakcie użytkowania jest bardzo bezpieczna, mogą z niej korzystać nawet dzieci. Jest to model który łączy w sobie wysoką jakość produktu, piękny design, efektywność i wydajność pracy oraz bezpieczeństwo.

Autor

Dariusz Guc

Dietetyk, lekarz medycyny naturalnej.