Test wyciskarki HUROM HH 2G.

Wyciskarka HUROM HH2G to jedno z najmłodszych urządzeń marki Hurom jakie trafiło do sprzedaży w 2014 roku. Różni się od swoich poprzedniczek nowoczesnym designem oraz szczegółami konstrukcji, gdzie zostały unowocześnione procesy produkcji soku.

Wyciskarka HUROM HH 2G przede wszystkim różni się budową i pracą silnika. Nowoczesna technologia pomogła w skonstruowaniu silnika pracującego z mniejszą prędkością, ale równocześnie bardzo wydajnego i wytrzymałego. Dzięki wszystkim procesom jakie zachodzą w trakcie jej pracy, możemy uzyskać nie tylko soki, ale także koktajle owocowe i warzywne, przy czym wydajność urządzenia wzrosła.

Wyciskarka HUROM HH2G ma także zmieniony wygląd, bardziej nowoczesny i stylowy, dzięki czemu może stać się także elementem ozdobnym w naszej kuchni. Oprócz tego w wyciskarce został zmieniony wał wyciskowy, sito oraz kielich, gdzie odmierzono podziałkę do odmierzania. Według zapewnień producenta, wyciskarka jest bezpieczna dla naszego zdrowia, neutralna biologicznie i wolna od biosfenolu A, który jest bardzo niebezpieczny dla naszego zdrowia. Silnik który w tym modelu pracuje z prędkością 43 obrotów na minutę, nie nagrzewa się więc zapobiega utlenianiu się wielu składników odżywczych, co niestety ma miejsce w wielu innych urządzeniach do przyrządzania soków. Wyciskarka pracuje bardzo cicho, ponieważ usunięto zębatki, a sam napęd został umieszczony w budowie wału, co umożliwiło uzyskanie dużo mniejszego poziomu hałasu.

wylot soku w wyciskarce Hurom Dla wygody użytkowników został także zmieniony system zatykania otworu wylotowego soku, gdzie konstruktorzy umieścili zatyczkę, w której zbiera się płyn. Dzięki temu można go mieszać z innym dowolnym składnikiem np., mlekiem i podawać napój w formie koktajlu. W wyciskarce zastosowano wlot jednoślimakowy pionowy, więc nie ma już potrzeby dociskania warzyw i owoców temperem, ponieważ z łatwością same przesuwają się w kierunku pracy silnika. Dodatkowo tak pionowa budowa zapewnia pełne wykorzystanie użytych składników i wyciśnięcie z nich maksymalnej ilości soku jaka jest możliwa.

W tym modelu konstruktorzy wykorzystali technologię wolnego wyciskania 2G, co jest krokiem na przód w budowie wyciskarek w porównaniu do konkurencji. Zmieniono także budowę sita, ponieważ zastosowano większe mikrootwory, więc sok przeciska się znacznie szybciej. Udowodniono w testach, że w trakcie pracy tej wyciskarki można uzyskać aż o 30% więcej ilości soku z takiej samej ilości składników, co możliwe jest przy zastosowaniu nowoczesnych technologii i materiałów. Producent oferuje na ten model 10 lat gwarancji, co daje nam pewność najwyższej jakości pracy i materiałów użytych do produkcji.

Autor

Robert Wektor

Szef działu testów wyciskarek do soków.