Wyciskarka Kuvings- gwarancja uzyskania soku szybko, zdrowo i bezpiecznie.

Jeśli zabieramy się za przygotowanie soku z warzyw czy owoców w domu, mnóstwo razy zastanawialiśmy się co można wrzucić do wyciskarki, aby jej nie zepsuć lub nie zakłócić jej pracy.

Często słyszymy od znajomych lub też czytamy o zepsutych sprzętach z powodu nieumiejętnego korzystania z nich, bo ktoś wrzucił składniki nieodpowiednie dla tych urzadzeń. Sami pewnie też mieliśmy już przykre doświadczenia z tego powodu, więc naturalne jest, że podobne obawy mamy w stosunku do wyciskarki, która przecież zupełnie tanim sprzętem nie jest. A ile razy zrezygnowaliśmy z przygotowania soku w domu z powodu hałasu jaki robi sokowirówka, lub też z niechęci do mycia i składania skomplikowanych elementów budowy wyciskarki czy sokowirówki. Na wszystkie te trudności pojawiła się jednak odpowiedź od producenta wyciskarek marki Kuvings, ponieważ przygotował on model przy którym zapomnimy o obawach i trudnościach przy wyciskaniu soków.

Czytając artykuły i fora o zdrowym odżywaniu, trudno nie natknąć się na informacje na temat dobroczynnego wpływu soków na nasz organizm. Wiele osób umieszcza w sieci ciekawe przepisy, które kuszą swoim składem i ciekawym połączeniem smaku, jednak często mamy obawy czy nasz sprzęt AGD wytrzyma próbę wytrzymałościową przy wyciskaniu buraków, selera czy marchwi. Jest także sporo przepisów na wyciśnięcie soków z roślin liściastych lub nasion, a żadna sokowirówka sobie z tym nie poradzi.

W tradycyjnym sprzęcie AGD musimy przed przystąpieniem do wyciskania pokroić wszystkie składniki na drobne cząstki, tak by nie mieć obaw o uszkodzenia. Zabiera to dużo czasu, denerwuje nas ten etap, i często rezygnujemy z przygotowania pysznych soków z racji tego, że nie mamy czasu i chęci na przygotowanie wszystkiego. Jednak w momencie, gdy pojawił się nowy sprzęt firmy Kuvings, wiele z tych problemów odeszło w zapomnienie.

Pojawiła się wyciskarka, gdzie można wrzucić całe warzywo lub owoc bez konieczności jego krojenia. Jest to model Whole Juicer, który skutecznie skraca czas przygotowania soku i pracę jaka musi być przy tym wykonana. Ta wyciskarka wyposażona jest w silnik o mocy 240W, dzięki temu wykonuje 50 obrotów ślimaka na minutę i jest niezwykle wydajnym urządzeniem. W tym modelu z powodzeniem przygotujemy soki z sałaty zielonej, szpinaku, kapusty czy trawy pszenicznej lub nasion, co ostatnio stało się zdrowotnym hitem wśród osób dbających o zdrowe odżywianie i dobre samopoczucie.

moc wyciskarki KuvingsWyciskarka ta pozwala na maksymalną oszczędność czasu przy wyciskaniu soku oraz ma nieskomplikowany system mycia i czyszczenia, ponieważ producent skupił się na funkcjonalność i prostocie całego procesu wyciskania. W dobie kiedy czas biegnie coraz szybciej i śpieszymy się coraz bardziej, porządny posiłek stał się rarytasem i sprawą godną zastanowienia. Jeśli nie możemy tracić dużo czasu, soki są doskonałą alternatywą zdrowych posiłków, zapewniające nam bogactwo witamin i minerałów, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania.

Autor

Robert Wektor

Szef działu testów wyciskarek do soków.