Kuvings Big Mouth B6000 - wyniki testu

KUVINGS Whole Slow Juicer Big Mouth B6000 to jedna z tych wyciskarek, w stosunku do których trudno o obojętność. Jest nie tylko cicha i stabilna, ale również wyjątkowo funkcjonalna radząc sobie nawet z najbardziej wymagającymi surowcami.

Tym co sprawia, że wyróżnia się na tle propozycji przedstawianych przez inne firmy, jest przede wszystkim jej budowa z bardzo szerokim wsadem, który sprawia, że możliwe jest wyciskanie soku z całych owoców, a tym samym nie musimy z wyprzedzeniem martwić się o to, że nie zostały one przez nas starannie pokrojone. Jest to system sprawdzony między innymi dlatego, że przeciwdziała zjawisku utlenienia soku i jego pasteryzacji, na długo zapewnia więc najbardziej korzystne walory przygotowywanego przez nas napoju. Otwór jest w stanie pomieścić całe jabłko i pomidora, sprawdzi się jednak również w odniesieniu do wielu innych owoców i warzyw.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem wydaje się również zastosowanie silnika o mocy 240W. jest to jedna z najwyższych wartości, z jakimi mamy do czynienia analizując pionowe wyciskarki obecne dziś na rynku. Pozwala to na skuteczne wyciskanie nawet twardych surowców, nie bez znaczenia jest zaś i to, że nawet skomplikowane czynności są wykonywane na tyle cicho, że nie ma ryzyka wyrwania sąsiadów ze snu. Również waga maszyny zwraca na siebie uwagę, jest bowiem niekwestionowanym gwarantem jej stabilności. Pionowy podajnik ma i ten plus, że pozwala surowcom samoczynnie przesuwać się w kierunku wała. Nie tylko ułatwia to wyciskanie soku, ale również przyczynia się do tego, że w procesie tym pozyskiwana jest jego większa ilość. Tak wał, jak i sito wykonane są zresztą z materiału, dla którego charakterystyczna jest bardzo duża trwałość, ryzyko wystąpienia uszkodzeń mechanicznych zostało więc ograniczone do minimum.

specyfika wyciskarki Kuvings Tryb Reverse również nie jest charakterystyczny dla rozwiązań polecanych przez konkurencję, a nie można nie zgodzić się z tym, że ma szereg walorów wartych podkreślenia. Pozwala on na odwrócenie pracy urządzenia, co jest niezbędne, gdy dojdzie do jego zatrzymania oraz wówczas, gdy zorientujemy się, że zdecydowaliśmy się na wykorzystanie zbyt dużej ilości surowca. Innym udoskonaleniem sprawiającym, że model zbiera bardzo wysokie oceny jest obecna w zbiorniku zatyczka. Jej możliwości są niemożliwe do przecenienia, to bowiem właśnie ona sprawia, że możliwe staje się zatrzymanie soku wewnątrz urządzenia oraz nalewanie go w dowolnym momencie.

Zatyczka jest też gwarantem tego, że zbiornik nie będzie przeciekał, a korzyści z jej posiadania można docenić także w procesie czyszczenia zbiornika. Warta podkreślenia jest też doskonała wentylacja możliwa do osiągnięcia dzięki trzem wylotom. To właśnie ona zapewnia wyjątkowo wydajną pracę urządzenia oraz świeżość soku, który jest przez nie produkowany. Model Kuvings nie ma sobie równych także wówczas, gdy analizie poddajemy jego składanie oraz użytkowanie. Pojemnik można więc przemyć szybko wykonując tę czynność pomiędzy wyciskaniem kolejnych składników i bez konieczności rozbierania w tym celu całego urządzenia, co w innych okolicznościach wydaje się niezbędne.

Autor

Beata Krawczyk

Dermatolog, dietetyk.