Zielony poniedziałek w Centrum Medycznym UW: Kroki w kierunku bardziej ekologicznej diety!

Zielony poniedziałek w Centrum Medycznym UW: Kroki w kierunku bardziej ekologicznej diety!

Posted on Kwiecień 13, 2016 by Charlotte Furman. This entry was posted in Dobre odżywianie. Bookmark the permalink.

Centrum Medyczne Uniwersytetu Waszyngtońskiego z radością przyłącza się do rosnącej międzynarodowej inicjatywy pod nazwą Zielony Poniedziałek, a Ty jesteś zaproszony!

Zielony Poniedziałek promuje małe, łatwe zmiany, które mają duży wpływ na środowisko i nasze zdrowie. Rozpoczynamy Zielony Poniedziałek, skupiając się przez cały tydzień na wegetariańskich opcjach w Plaza Café. Niezależnie od tego, czy jesz w kawiarni, czy we własnym zakresie, przyłącz się do nas, by jeden dzień w tygodniu stać się wegetarianinem!

Spożywanie diety opartej w większym stopniu na produktach roślinnych nie tylko zmniejsza ryzyko zachorowania na wiele chorób przewlekłych, takich jak choroby serca, otyłość i niektóre nowotwory, ale także znacząco zmniejsza nasz ślad węglowy. Produkcja żywności jest jednym z największych czynników przyczyniających się do zmian klimatycznych, a rolnictwo zwierzęce powoduje więcej emisji gazów cieplarnianych niż cały sektor transportu.

Na każdą osobę, która nie je mięsa przez jeden dzień w tygodniu, przypada 213 kg CO2, co odpowiada zdolności pochłaniania dwutlenku węgla przez 9 drzew. Wybór diety opartej na roślinach i jedzenie mniejszej ilości mięsa nie tylko zmniejsza emisję gazów cieplarnianych, ale także oszczędza zużycie wody, nawet bardziej niż branie krótszego prysznica.

Zachęcamy Wasz zespół do wzięcia udziału w akcji "Zielony poniedziałek" poprzez zobowiązanie się do wybierania raz w tygodniu specjalnych produktów "Zielonego poniedziałku" w kafeterii. Dział, który zbierze najwięcej zobowiązań dotyczących Zielonego Poniedziałku, zdobędzie pierwszą doroczną nagrodę za połączenie zrównoważonego żywienia z innymi działami.

Zarejestruj się tutaj

Odwiedź i polub naszą stronę Plaza Café na Facebooku, aby otrzymywać najnowsze informacje o cotygodniowych promocjach, wydarzeniach i wyróżnionych produktach. Możesz również dołączyć do naszej prywatnej grupy na Facebooku UWMC Nutrition, aby publikować zdjęcia i otrzymywać aktualizacje na temat tego, który wydział najlepiej radzi sobie z obniżaniem swojego "śladu żywnościowego", wybierając specjalność Zielonego Poniedziałku!

Charlotte Furman, MS, RD, CD, ma doświadczenie jako dietetyk kliniczny w Centrum Medycznym Uniwersytetu Waszyngtońskiego, gdzie obecnie pełni funkcję kierownika ds. technologii i odnowy biologicznej. W wolnym czasie Charlotte lubi spędzać czas na świeżym powietrzu z rodziną, gotować pyszne posiłki i bawić się ze swoim nowym psem, Scoutem.

Autor

Robert Wektor

Szef działu testów wyciskarek do soków.