WYCISKAJ SOKI! - FLAWONOIDY W SOKACH ZASTĘPUJĄ LEKI

Zapchane tętnice to problem, który dotyczy wielu osób. Jeśli chcemy sobie z tym poradzić to można postawić na flawonoidy, rutynę, fitosterole zawarte w lekach.

Rutyna nie jest zła! Na co pomaga?

W świeżo wyciskanych sokach z wyciskarki wolnoobrotowej znajdziemy najbardziej znane flawonoidy takie jak rutyna oraz kwercetyna. Dopełniają one działanie naturalnej witaminy C, która odpowiada za uszczelnienie i wzmocnienie naczyń krwionośnych. Dzięki temu wirusy i bakterie trudniej będą mogły przenikać do naszego organizmu. Jeśli chodzi o bioflawonoidy będzie można dzięki nim uszczelniać i wzmacniać naczynia krwionośne, nawet te najmniejsze, które rozprowadzają substancje odżywcze po organizmie. To właśnie tak bardzo istotne.

Działanie bioflawonoidów jest bardzo szerokie, gwarantują one leczenie hemoroidów, żylaków, krwawień, hamują utlenianie witaminy C, zwiększy to jej lecznicze działanie. Ograniczać będą powstawanie zakrzepów, krwi, które powodują udary mózgu. Powstrzymują cholesterol przed utlenianiem. Utlenianie cholesterolu sprawi, że będzie on zgęstniały i dojdzie do zatkania tętnic.

Ale soki to nie tylko flawonoidy. Co jeszcze zawierają?

Mamy tam również fitosterole, które dobre wpływają na serce. Można spożywać soki z trwa zbóż, są bogate w fitosterole, które przypominają cholesterol i obniżą ryzyko chorób serca oraz raka okrężnicy. Można dzięki nim łagodzić również skutki menopauzy, działają tak jak naturalna terapia hormonalna. Wyciskarki najnowszej generacji radzą sobie z trawami zbóż.

Świeże soki

Sulforafan na raka, sok z kiełkami brokułu to świetna propozycja dla naszego zdrowia. Wszelkie brokuły, kapusty, jarmuż czy rzodkiewka będą bogate właśnie w sulforafan, który będzie obniżać ryzyko raka piersi. Wyciskając sok warzywny można dorzuć do soku garść kiełków brokułu i rzodkiewki. Na pewno nasz organizm z tego skorzysta.

Działaniem antyrakowym charakteryzują się również inne soki. Można tutaj wskazać na pomidory, kapustę, granaty czy winogron. We wszystkich tych sokach znajdziemy cenne wartości odżywcze, związki, które mogą nas chronić między innymi przed zwyrodnieniami DNA. Cenne są również marchewki, które poprzez beta karoten mogą również poprawiać koloryt skóry.

Jeśli chcemy o siebie zadbać powinniśmy pamiętać, że spożywanie świeżych soków regularnie jest bardzo ważne. To dzięki nim będzie można poprawiać stan naszego organizmu. Można oczekiwać, że flawonoidy będą podtrzymywać działanie adrenaliny, która to mobilizuje nas do działania i dodaje nam energii,. Poprawia różne funkcje naszego organizmu. Flawonoidy mogą sprawić, że jesteśmy silniejsi, nie męczymy się tak szybko.

Autor

Dariusz Guc

Dietetyk, lekarz medycyny naturalnej.