Coming in May: Life Hacks for Eating Better & Moving More

Coming in May: Life Hacks for Eating Better & Moving More

Posted on April 23, 2015 by Quinn Russell Brown. This entry was posted in Being Active, Eating Well and tagged Health Promotion Research Center, UW School of Public Health. Bookmark the permalink.

Przytłaczająca większość diet kończy się niepowodzeniem.

Wszyscy słyszeliśmy już tę statystykę. Niektóre badania mówią, że jest to nawet 90%, ale niezależnie od tego, jaka to liczba, jasne jest, że sposób, w jaki próbujemy schudnąć, nie działa.

Badaczka UW Kristen Hammerback ma inne rozwiązanie: zmień swoje otoczenie.

"Chcesz, aby zdrowy wybór był łatwy, a niezdrowy trudny" - powiedziała Kristen. "To zabrzmi trochę ironicznie, ale chcesz, aby dobre nawyki zdrowotne były bezmyślne, a nie świadome".

Kristen jest naukowcem w Health Promotion Research Center, które znajduje się w UW School of Public Health. Jako osoba, która bada wellness w miejscu pracy, wie, że trzymanie się diety ma tyle samo wspólnego ze środowiskiem biurowym, co z własną kuchnią. Podzieli się ona wskazówkami i sztuczkami dotyczącymi zdrowszego życia na seminarium Whole U 21 maja zatytułowanym Life Hacks for Eating Better & Moving More.

Na swoim seminarium Kristen odrzuci pogląd, że siła woli jest Twoją najlepszą bronią w udanej zmianie stylu życia. Choć chcielibyśmy myśleć, że wszystko co robimy jest racjonalne, to w rzeczywistości wiele naszych decyzji jest podejmowanych pod wpływem impulsu. Z tego powodu musimy wyeliminować złe opcje, zanim będą mogły nas skusić w pierwszej kolejności.

"O wiele łatwiej jest zmienić swoje otoczenie, niż zmienić siebie", powiedziała.

Nie martw się, Kristen nie powie ci po prostu, żebyś zrezygnował ze wszystkich swoich ulubionych smakołyków. Jasne, uważa, że poleganie na sile woli jest błędne, ale uznaje, że tak samo jak ludzie czują się winni z powodu nadmiernego pobłażania, "nie lubią też czuć się pozbawieni".

Więc jeśli chcesz mieć trochę słodyczy, miej trochę, ale spraw, by trudno było się do nich dostać. Jeśli na przykład w twoim biurze jest czekolada, umieść ją w nieprzezroczystym pojemniku z zamkniętą pokrywą. Badania wykazały, że samo takie działanie sprawi, że ludzie zjedzą jej mniej.

Możesz również ustanowić nawyki wellness, aby zrównoważyć swoje zamiłowanie do smakołyków.

"Jeśli jedziesz autobusem do pracy, wysiądź jeden przystanek wcześniej" - powiedziała Kristen. "To nie jest wielka sprawa, ale z czasem może być".

Jeśli jesteś menedżerem, który chce stworzyć zdrowsze miejsce pracy, pomyśl o zachęcaniu swoich pracowników. "Ludzie lubią czas i lubią rzeczy" - powiedziała Kristen. Rozdaj butelki z wodą lub krokomierze. Zachęcaj ich do udziału w zdrowych wydarzeniach i zajęciach na kampusie.

"Spraw, aby trudniej było im robić złe rzeczy" - powiedziała Kristen. "Przestań mieć tak wiele smakołyków wokół. Przestańcie nagradzać ich pączkami w każdy piątek. Spraw, aby trudniej było im palić, a nie łatwiej. Organizuj spotkania na spacery".

Menedżerowie często są otwarci na pomysły swoich pracowników dotyczące tego, jak uczynić biuro zdrowszym, więc nie bój się mówić o tym.

Przede wszystkim, kluczem do stania się zdrowszym może być poznanie własnych ograniczeń. Tak sprzeczne z intuicją, jak to brzmi, jeśli chcesz odnieść sukces w diecie, zacznij od oczekiwania mniej od siebie.

"Naprawdę przeceniamy, ile mamy siły woli", powiedziała Kristen. "To zasób, który może zostać wyczerpany naprawdę szybko, zwłaszcza gdy jesteś w pracy. Przestań myśleć o tym, co możesz osobiście zrobić, aby zmienić siebie, i zacznij myśleć o tym, co możesz zrobić, aby zmienić środowisko, w którym jesteś."

Life Hacks for Eating Better & Moving More
W
.H. Foege Genome Sciences Building (GNOM), Room S060
Czwartek, 21 maja
południeZarejestruj się
teraz


Autor

Beata Krawczyk

Dermatolog, dietetyk.