Sok na odchudzanie? To znakomity pomysł!

Każdy kto choć raz próbował odchudzania, wie jak ciężko przejść przez rygorystyczne diety, połączone z wieloma godzinami na treningach i wizytach u dietetyka. Diety odchudzające mają bardzo ścisłe reguły pochłaniania kalorii i przejście przez cały proces wcale nie jest proste.

Trzeba również pamiętać, że po zakończonej diecie musimy w dalszym ciągu przestrzegać zasad diety i regularnie trenować, ponieważ może się to skończyć powrotem do wagi pierwotnej i cały wysiłek pójdzie na marne. Jednak czasami warto zasięgnąć informacji i sprawdzić czy jedynie przestrzeganie diety może nam pomóc, czy na pewno nie ma innej metody na utrzymanie szczupłej sylwetki i pięknego wyglądu. Według nas i wielu innych osób jednak istnieje zdrowy sposób na utrzymanie wagi, a przy tym poprawiający funkcjonowanie naszego ciała i umysłu. Jest to regularne picie świeżo wyciśniętych soków warzywnych i owocowych, które możemy samodzielnie przygotować w domach ze składników które sami wybierzemy.

wyciskane soki odchudzająceChoć wydaje się to może nieprawdopodobne, to jednak picie takich soków znacznie poprawia metabolizm i działanie układu trawiennego, oraz zaspokaja głód i pragnienie, przez co taka metoda odchudzania staje się bardzo skuteczna. Czy soki warzywne mają właściwości odchudzające? Tak, ale pod warunkiem że będzie to sok naturalny i świeżo wyciśnięty, nie kupiony w sklepie z olbrzymią ilością konserwantów i innych składników chemicznych. Przygotowanie soku w domu nie wymaga wielkiego wysiłku i jest bardzo proste. Do wyciśnięcia można użyć wielu warzyw, można je ze sobą mieszać, aby uzyskać lepszy smak i działanie, a także dodawać owoce do smaku. Jednak warzywa w przeciwieństwie do owoców nie zawierają cukrów, a cukry to wróg każdej diety i powinien być całkowicie przez nas wyeliminowany, aby osiągnąć wymarzone rezultaty.

soki z warzyw

Cukier to składnik który przysparza nam dodatkowych kalorii, ale także zakłóca pracę całego układu trawiennego, co negatywnie oddziaływuje na cały organizm, a głównie na krążenie krwi i pracę mózgu. Sok świeżo wyciśnięty z warzyw praktycznie nie zawiera cukru, zawiera mnóstwo witamin i minerałów, które dodają nam energii i uzupełniają niedobory składników odżywczych, co jest przyczyną wielu dolegliwości. Soki są znakomita alternatywą dla innych napoi, ponieważ zawierają mnóstwo wody, nawadniają organizm i gaszą pragnienie o każdej porze dnia. Warto wypić sok warzywny w trakcie letnich upałów, ponieważ nie tylko gasi pragnienie ale uzupełni utracone wraz z potem składniki mineralne.

Soki warzywne to także naturalny eliminator nadwyżki soli w organizmie, której spożycie często ciężko ograniczyć. Soki mają działanie detoksykacyjne w komórkach naszego ciała, dzięki czemu wyczyścimy się nie tylko z nadmiaru soli, ale także i szkodliwych toksyn, kwasów czy też metali ciężkich. To wszystko wpływa na poprawę pracy całego organizmu, a tym samym na poprawę układu trawiennego. Jeśli mamy szybszą przemianę materiały, kilogramów nam nie przybywa, a nawet wręcz przeciwnie ubywa, a do tego poprawia się kondycja naszych włosów, paznokci i cery. Najlepiej jest wycisnąć soki samemu w domu, ze składników które sami przygotujemy, w wyciskarce która zapewni nam najwyższą jakość spożywanego napoju.

Autor

Beata Krawczyk

Dermatolog, dietetyk.