Jak mieć perfekcyjną spiżarnię!

Jak mieć perfekcyjną spiżarnię!

Posted on March 27, 2014 by Lauren Updyke. This entry was posted in Dobrze się odżywiać. Bookmark the permalink.

Staram się dążyć do doskonałości, a nie do perfekcji, ale moim noworocznym postanowieniem było uzyskanie mojej spiżarni w kształcie? Cóż, to była niezła podróż, aby to osiągnąć i znalazłem się trochę ospały w styczniu i lutym. Więc po Walentynkach postanowiłam spróbować wyeliminować niektóre produkty i dodać inne do mojego codziennego planu żywieniowego. Z dwójką dzieci najłatwiejszym posiłkiem, który mogę zrobić w 15 minut jest spaghetti. Najłatwiejsze przekąski to złote rybki, precle lub krakersy, a najłatwiejsze śniadanie to płatki. Ale czego mi brakowało? Dlaczego czułam się taka ospała i trochę nastrojowa? Brakowało mi warzyw i owoców!

Jabłko dziennie po prostu nie wystarczyło, a nasza zwykła sałatka przy każdym obiedzie przestała się zdarzać. Czy to nie zabawne, jak nie zauważamy zmian w naszej rutynie, dopóki nasze ciało nie zacznie pokazywać znaków? Postanowiłam zrobić z Farmers Market weekendową wycieczkę dla zabawy. Zamiast zaopatrywać moją spiżarnię w makarony, płatki śniadaniowe i krakersy, zaczęłam zaopatrywać moją lodówkę w pomarańcze, jabłka, winogrona, ananasy, zieleninę, cebulę, marchew i inne. Zamiast płatków na śniadanie, mamy jogurt i owoce. Do naszych kanapek na lunch dodajemy warzywa i hummus, a na naszych obiadach zawsze mamy połowę talerza z sałatką, ziemniakami, kukurydzą lub zieleniną. I zgadnijcie co? Wszyscy czujemy się świetnie!

Jedną rzeczą jest wiedzieć, co zrobić, aby dokonać małych zmian w diecie (w mojej poprzedniej pracy zarządzałem ponad 20 dietetyków i fizjologów ćwiczeń), a inną faktycznie to zrobić. Życie się toczy i wszyscy możemy wpaść w pułapkę złych nawyków. Na początku było mi bardzo trudno ograniczyć niektóre produkty (płatki śniadaniowe, krakersy, precle, makarony), ale dzięki temu zdałam sobie sprawę, jak mało owoców i warzyw spożywamy. Nadal robię zabawne posiłki z makaronu, ale teraz różnica polega na tym, że dodajemy więcej warzyw do talerza i porcjujemy makaron trochę lepiej. Moje przekąski to zawsze warzywa z dipem lub owoce i fajnie było zobaczyć, jak moje dzieci próbują ich i zdają sobie sprawę, że mama NIE zamierza się wycofać.

Tu była moja spiżarnia przed:

Oto moja spiżarnia teraz:

Oto kilka sposobów, które możesz wypróbować, aby Twoja spiżarnia nabrała kształtu:

  1. CLEAN out your pantry. Pozbądź się starych rzeczy i zorganizuj je według rodzaju produktu. W ten sposób zobaczysz, jak dużo wszystkiego masz.
  2. SPRÓBUJ przełączyć się z białego makaronu na pełnoziarnisty lub biały z błonnikiem. (Pełne ziarno jest tak podstępne z moimi dziećmi...Zawsze zauważają)!
  3. DODAJ fasolę i tuńczyka na szybki posiłek.
  4. ZABIERZ tylko kilka pudełek krakersów w kuchennej spiżarni zamiast gromadzenia zapasów. Jeżeli zdarzają się być na sprzedaż, stawiają innych daleko gdzieś i tylko przynoszą out few pudełka each miesiąc.
  5. PLANUJE twój posiłki dla tygodnia dzień przed ty iść grocery zakupy. Upewnij się, że połowa posiłku to owoce i warzywa.

Kiedy zwiększysz spożycie owoców i warzyw, zauważysz, że Twoja spiżarnia staje się szczupła, a lodówka pełna. TO JEST DOBRE!

Oto kilka sposobów na zaopatrzenie swojej lodówki w produkty lokalne:

  1. CHECK out Full Circle - online Farmers Market, który dostarcza i mają niesamowite przepisy!
  2. Idź na następny miesięczny UW Medicine Farmers Market.
  3. Sprawdź Seattle's Farmers Market. Czy wiesz, że w lokalizacji The U District wydziały lub pracownicy UW mogą otrzymać kupon o wartości 2 dolarów taniej w pierwszą sobotę każdego miesiąca?

Te małe zmiany wprowadziły ogromne ulepszenia w tym, jak czuję się w ciągu dnia, jak również poprawiły moje ćwiczenia. Czasami potrzeba trochę wysiłku, żeby wrócić na właściwe tory, ale kiedy już to zrobisz, poczujesz się o wiele lepiej.

Podziel się sposobami, które starasz się jeść zdrowiej, co jest w twojej spiżarni, lub ulubionym szybkim przepisem w komentarzach poniżej, a weźmiesz udział w losowaniu karty podarunkowej o wartości 25 dolarów do Full Circle's Online Farmers Market!

Autor

Dariusz Guc

Dietetyk, lekarz medycyny naturalnej.