Przewodnik po zasobach ogrodniczych UW

Przewodnik po zasobach ogrodniczych UW

Posted on March 16, 2022 by Anna Tegelberg. This entry was posted in Dobrze zjeść, Zainteresowania, Zachowanie zdrowia, Informacje o programie Whole U and tagged Centrum Ogrodnictwa Miejskiego, rolnictwo, ogrodnictwo, UW Farm. Bookmark the permalink.

Marzec to doskonały czas, by zacząć myśleć o letnich planach ogrodniczych. Nie wiesz, gdzie zacząć? Połącz się ze społecznością ogrodników na UW! Na Uniwersytecie Waszyngtońskim znajduje się wiele różnych zasobów i ośrodków zajmujących się zrównoważonym ogrodnictwem i rolnictwem.

Zwracamy uwagę na materiały z Farmy UW i Centrum Ogrodnictwa Miejskiego, które pomogą Ci rozpocząć uprawę własnych produktów, zidentyfikować rośliny oraz zaopatrzyć się w nasiona i startery.

Farma UW YouTube i Weekly Dirt Blog

Farma UW to 1,5-hektarowa, zasilana przez studentów miejska farma i placówka edukacyjna znajdująca się na kampusie Uniwersytetu Waszyngtońskiego w Seattle. Misją farmy jest bycie centrum kampusu dla praktyki i studiów nad miejskim rolnictwem i zrównoważonym rozwojem oraz edukacyjnym, zorientowanym na społeczność zasobem dla ludzi, którzy chcą dowiedzieć się o budowaniu produktywnych i zrównoważonych miejskich krajobrazów.

Odwiedź Farmę UW na YouTube i znajdź szeroką gamę filmów edukacyjnych, które pomogą Ci dowiedzieć się więcej o rolnictwie, ogrodnictwie i funkcjonowaniu Farmy UW. Koniecznie sprawdź playlisty Urban Farming i Ogrodnictwo, Narzędzia rolnicze lub Zdrowie gleby.

Możesz również być na bieżąco z Farmą UW, czytając Weekly Dirt - biuletyn informacyjny zawierający aktualizacje dotyczące farmy, informacje na temat skrzynek z produktami rolnymi oraz inne informacje na temat zrównoważonego i ekologicznego rolnictwa.


Biblioteka edukacyjna Farmy UW

Na Farmie UW odbywają się staże, projekty badawcze i prace dyplomowe dla studentów Uniwersytetu Waszyngtońskiego. Z biegiem lat stały się one ważnymi zasobami edukacyjnymi dla studentów i społeczności.

Odwiedź internetową bibliotekę edukacyjną UW Farm, aby przeczytać i zapoznać się z pracami obecnych i poprzednich studentów. Tematy obejmują przepisy kulinarne, ogrodnictwo, systemy żywnościowe oraz produkcję i praktyki.


Linia odpowiedzi na pytania dotyczące roślin, Centrum Ogrodnictwa Miejskiego

Masz szybkie pytanie dotyczące konkretnej rośliny lub zauważyłeś coś nieznanego w swoim ogrodzie? Nie szukaj dalej niż linia odpowiedzi na pytania dotyczące roślin, która została uruchomiona dzięki dotacji z Fundacji Charytatywnej Pendletona i Elisabeth Carey Miller.

Zadzwoń lub prześlij pytanie online do tej szybkiej infolinii, która została stworzona z myślą o potrzebach ogrodników z północnego zachodu. Można zadać każde pytanie związane z roślinami lub ogrodnictwem/rolnictwem! Można również przeszukać inne zestawy pytań i odpowiedzi w ramach Plant Answer Line, aby znaleźć powiązane informacje i polecane zasoby.

Zadzwoń na Plant Answer Line pod numer 206-897-5268 (206-UW-PLANT) lub wyślij e-mail na adres hortlib@uw.edu.


Identyfikacja roślin, Centrum Ogrodnictwa Miejskiego

Hyde Herbarium oferuje bezpłatną identyfikację roślin dla publiczności. Aby zidentyfikować roślinę, można wysłać do zielnika zdjęcia rośliny z kwiatami lub owocami, wraz z opisem rośliny i warunków uprawy. Możesz także wysłać próbkę rośliny pocztą!

Więcej informacji o tym procesie oraz formularze do identyfikacji roślin można pobrać tutaj.


Zajęcia, warsztaty i wycieczki po ogrodzie

Jednym z najlepszych sposobów na zaangażowanie się w społeczność ogrodniczą na UW i poszerzenie swojej wiedzy jest uczestnictwo w zajęciach, warsztatach i wydarzeniach organizowanych na terenie Ogrodu Botanicznego UW lub organizowanych wirtualnie. Możesz znaleźć programy edukacyjne dla dorosłych dla wszystkich, od początkujących ogrodników po profesjonalistów w dziedzinie ogrodnictwa.

Zajęcia w marcu 2022 r:

Gardening with the Seasons
Sesja ta pomoże ogrodnikom domowym określić, jakimi zadaniami należy zająć się wiosną i jakie są najlepsze praktyki ogrodnicze. Kluczowe tematy obejmą sadzenie, sezonową pielęgnację krzewów, pnączy i roślin wieloletnich, pielęgnację trawnika, mulczowanie i przygotowanie do letniego nawadniania.

$28 | Mar 17, 2022 7:00pm-8:30pm

Creating a Child-Friendly Garden
Naucz się projektować ogród przyjazny dzieciom, który może stanowić piękną i inspirującą przestrzeń zewnętrzną dla dzieci w Twoim życiu!

$28 | Mar 19, 2022 10:00am-11:30am

Wzory w przyrodzie: An Exploration of Plants through Art-Making
Przyjdź zbadać faktury i wzory roślin poprzezeksploracjędruku na nośnikach mieszanych.

$20 | 23 lub 26 marca

Rośnij do góry! Embellish Your Garden with Vines
Wprowadzenie do pnączy - dowiedz się, jak upiększyć swój ogród niezwykłym pięknem i różnorodnością pnączy.

$18 | Mar 29, 2022 6:00pm-7:00pm

Beautiful Solutions to Gardening on Slopes (Piękne rozwiązania w ogrodnictwie na zboczach)
Zamień trudne do opanowania zbocza na łatwe w pielęgnacji rośliny! (Zajęcia te nie są przeznaczone dla bardzo stromych zboczy, które wymagają inżynierii budowlanej).

$28 | Mar 30, 2022 6:30pm-8:00pm

Zbieraniewody deszczowej dla początkujących
Zbieranie wody deszczowej jest istotną strategią na przyszłość i zwiększa odporność Twojego gospodarstwa domowego. Te zajęcia obejmują wszystkie najważniejsze zagadnienia dla początkujących!

$25 | 31 marca 2022 6:00pm-8:00pm


Sprzedaż roślin

Chcesz kupić nowe rośliny do swojego ogrodu lub na podwórko? Zapoznaj się z listą najbliższych wyprzedaży roślin przygotowaną przez bibliotekę Miller. Wyprzedaże roślin to także świetne miejsce, aby nawiązać kontakt z innymi ogrodnikami i zapoznać się z szeroką gamą roślin, które można dodać do swojego repertuaru.


Ogród i uprawa własnych produktów mają wiele korzyści dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Wiosną zaangażuj się w życie społeczności ogrodniczej UW i sprawdź swój zielony kciuk!

Autor

Beata Krawczyk

Dermatolog, dietetyk.