Na ile opłacalny jest zakup wyciskarki?

Coraz więcej osób uważa, że zdrowe życie jest wartością, której nie można kwestionować. Jest to jeden z tych trendów, które mają prawo budzić w nas zadowolenie zwłaszcza, że powoli zaczyna być obecny w mediach.

Znakomitym przykładem może być choćby Internet, w którym nie brakuje wątków na forach, na których zarówno kobiety, jak i mężczyźni wymieniają się własnymi pomysłami na to, jak podejmować działania, które mogłyby doprowadzić do uzyskania zgrabnej sylwetki. Oczywiście, zmienianie swoich nawyków żywieniowych nie jest jednym z tych wyzwań, do których podchodzimy z przesadnym entuzjazmem. Tym bardziej cieszy to, że możemy wskazać sposób na wprowadzenie do codziennego menu witamin oraz substancji odżywczych. Takim sposobem jest picie soków, nie dziwi więc to, że producenci proponują nam coraz większą grupę urządzeń, które mogą okazać się pomocne w procesie ich przygotowywania.

Wyciskarka do soków zasługuje w tym kontekście na szczególnie duże zainteresowanie z naszej strony, nie tylko bowiem nie sieka owoców, ale również tłoczy sok ukryty w ich przestrzeni międzykomórkowej. To właśnie dlatego nie pozwala na zjawisko utlenienia żelaza, a zarówno ono, jak i inne składniki są z łatwością przyswajane przez nasz organizm. Nie oznacza to, oczywiście, że wszyscy nasi rodacy zaczynają zastanawiać się nad tym, gdzie szukać wyciskarki. Wiele osób nie ukrywa, że musi brać pod uwagę czynnik ekonomiczny, a wysoka cena nie skłania do zakupu. Już choćby dlatego dużą popularnością cieszą się nadal sokowirówki.

sokowirówka czy wyciskarka? Owszem, są one zdecydowanie tańsze, poziom ich funkcjonalności może jednak budzić poważne zastrzeżenia, nie jest bowiem zbyt wysoki. Jeśli zatem zakup wyciskarki budzi wyrzuty sumienia, warto podjąć próbę myślenia o nim jako o inwestycji w nasze zdrowie. Naprawdę solidna wyciskarka do soków to wydatek wynoszący nawet dwa tysiące złotych. Nie jest to mało, jeśli jednak chcemy codziennie wypić tak zwany sok jednodniowy o pojemności zaledwie 250 mililitrów, również musimy liczyć się z kosztami wynoszącymi od 4 do 5 złotych za opakowanie. W pewnym momencie okazuje się więc, że za oszczędne można uznać przede wszystkim te osoby, które zdecydowały się na zakup wyciskarki, a nie te, które zrezygnowały z niego.

Nie można zapominać również o tym, że producenci najlepszych wyciskarek są nam w stanie zagwarantować, że nie będziemy żałowali swojej decyzji. Nie mówimy przy tym wcale o deklaracjach ustnych, ale o gwarancji, która potrafi wynosić już nawet nie 5, ale nawet 10 lat. Dzięki temu możemy mieć pewność, że nawet dość skomplikowana usterka nie będzie dla nas problemem, zawsze będziemy mogli bowiem liczyć na pomoc ze strony producenta. Ci najsolidniejsi pomagają swoim klientom również wówczas, gdy ci ostatni mają wątpliwości, czy korzystają z wyciskarki tak dobrze, jak powinni i czy mogą w związku z tym nieświadomie narazić się na jej uszkodzenie.

Autor

Dariusz Guc

Dietetyk, lekarz medycyny naturalnej.