Jakie są korzyści ze świeżo wyciskanych soków?

Soki świeżo wyciśnięte z warzyw i owoców to prawdziwa eksplozja witamin i minerałów. Do tego są bardzo szybko trawione i wszystkie drogocenne składniki po około 15 minutach znajdują się w naszych komórkach.

Wszystko co jemy zamienia się na budulec nowych komórek jakie powstają codziennie w organizmie, a stare są usuwane po ich wyeksploatowaniu i zużyciu na procesy zachodzące w naszym ciele. W obecnym czasie, kiedy mamy coraz mniej czasu na przygotowanie pełnowartościowych posiłków, picie soków rewelacyjnie uzupełnia niedobory witamin, enzymów i minerałów. Mogą być spożywane w ramach śniadań lub podwieczorków, a nawet jeśli dobrze ułożymy ich skład to nawet jako obiad. Jest to ważna informacja dla osób które starają się odchudzić, ponieważ soki świeżo wyciśnięte nie zawierają dużo kalorii, a znakomicie zastępują inne posiłki. Przy przygotowaniu 1 litra soku zużywamy średnio około 1,5 do 2 kilogramów owoców i warzyw.

Trudno sobie wyobrazić, że ktoś może zjeść tyle w ciągu dnia, natomiast wypicie takiej ilości napoju nie stanowi większych problemów. Do tego nie obarczamy organizmu zbędnym wydatkiem energetycznym na trawienie takiej porcji jedzenia, ponieważ trawienie soku następuje bardzo szybko jak wspomnieliśmy wyżej. Dlatego najlepiej jest w ramach spożywania kilku porcji warzyw i owoców dziennie, wypijać soki świeżo wyciśnięte, które zastąpią jedzenie surowych owoców i warzyw. Do tego przy przygotowaniu soków mamy olbrzymie pole manewru przy łączeniu smaków i składników. Ciężko jest zjeść buraka czy liście kapusty, natomiast w postaci soku jest to jak najbardziej możliwe, a do tego nie jesteśmy ograniczenie do spożywania ciągle tych samych składników.

oczyszczanie organizmu sokami Przepisów na soki w internecie znajdziemy masę, a liczba składników jakie możemy do tego użyć jest niemal nieograniczona. Dzięki temu nie ma nudy w naszych posiłkach, dostarczamy sobie składników odżywczych, których dostarczenie nie zawsze jest łatwe przy zjadaniu całych darów natury. Soki działają oczyszczająco, przywracają także prawidłowe PH organizmu, więc pomagają w jego odkwaszaniu. Jeśli w naszej diecie przeważają takie produkty jak nabiał, mięso, białe pieczywo, cukier, to zdecydowanie powinniśmy wprowadzić do swojej diety soki. W naszym organizmie w trakcie ubogiej i nieracjonalnej diety odkłada się wiele szkodliwych substancji, które powodują masę dolegliwości. Poprzez picie soków poprawiamy swoją odporność na choroby, zapobiegamy otyłości i zapewniamy sobie wigor i witalność prze cały dzień. Soki są polecane przez lekarzy i diabetyków, jako uzupełnienie diety w trakcie rekonwalescencji po przebytych chorobach lub w trakcie odchudzania.

Autor

Robert Wektor

Szef działu testów wyciskarek do soków.